NASIL GELİNİR

Küre Dağları Milli Parkı’na Kastamonu’nun Cide, Pınarbaşı, Azdavay ve Şenpazar ilçelerinden ve Bartın’ın Kurucaşile, Arıt ve Ulus ilçelerinden ulaşmak mümkündür.

İstanbul’dan Bartın’a Otomobille Ulaşım: İstanbul-Bartın arası yaklaşık 450 km’dir. Bu yolun yaklaşık 310 km’si otoyol, kalan kısmı ise duble yoldur. Otoyoldan Yeniçağa’da ayrılıp Zonguldak-Bartın yönüne gitmek gerekir. Yeniçağa’dan sonra Mengen, Devrek ve Çaycuma’yı geçerek Bartın’a varılır.

Yeniçağa’da çeşitli dinlenme tesisleri mevcuttur. Mengen’de ise yemek ve mola noktaları için değişik alternatifler bulunabilir.

İstanbul’dan Kastamonu’ya Otomobille Ulaşım: İstanbul-Kastamonu arası yaklaşık 525 km’dir. Bu yolun Gerede’ye kadar olan yaklaşıl 320 km’lik kısmı otoban geri kalan kısmı duble yoldur. Otoyoldan Gerede’de ayrılıp ya Ilgaz üzerinden Kastamonu’ya gidilebilir ya da Eskipazar-Karabük-Araç güzergahı izlenerek Kastamonu’ya ulaşılabilir. Mesafe olarak hemen hemen aynıdır.

Ankara’dan Bartın’a Otomobille Ulaşım: Ankara-Bartın arası yaklaşık 290 km’dir. Yolun 135 km’si otoyol, kalan kısmı duble yoldur. Otoyoldan Yeniçağa’da ayrılıp, Zonguldak-Bartın yönüne gitmek gerekir. Yeniçağa’dan sonra Mengen, Devrek ve Çaycuma’yı geçerek Bartın’a varılır. Yeniçağa’da çeşitli dinlenme tesisleri, Mengen’de ise yemek ve mola noktaları için değişik alternatifler bulunabilir.

Ankara’dan Bartın’a Gerede yolundan çıkılarak Safranbolu üzerinden de ulaşılabilir. Bu şekilde mesafe yaklaşık 305 km’dir. Yol Safranbolu’ya kadar duble, daha sonra asfalt olarak devam eder. Safranbolu yemek molası için uygun bir yer olacaktır, zira burada çok çeşitli restoran alternatifleri bulunabilir.

Ankara’dan Kastamonu’ya Otomobille Ulaşım: Ankara-Kastamonu arası yaklaşık 250 km’dir. Çankırı-Ilgaz üzerinden giden yolun tamamı duble yoldur. Güzergâh üzerinde çeşitli dinlenme tesisleri, restoranlar ve mola noktaları bulunabilir.

Samsun’dan Kastamonu’ya Otomobille Ulaşım: Samsun-Kastamonu arası yaklaşık 315 km’dir. Samsun’dan Kastamonu’ya Havza-Vezirköprü-Boyabat-Taşköprü güzergahı izlenerek gidilebileceği gibi Hazva-Merzifon-Osmancık-Tosya üzerinden de gidilebilir. Her iki güzergah mesafe bakımından hemen hemen aynıdır.