GÜNCEL
ACI KAYBIMIZ

Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü eski personeli Mühendis Serpil TEKEBAŞ'ın babası Turan TEKEBAŞ’ın vefatını üzüntüyle öğrenmiş bulunmaktayız.

GÜNCEL
YARALI BULUNAN KARACA YAVRUSU KORUMA ALTINDA

Kastamonu Pınarbaşı ilçesinde yaralı bulunan karaca yavrusu, tedavi ediliyor.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI BARTIN TANITIM GÜNLERİ NDE

Küre Dağları Milli Parkı, 2-5 Haziran 2016 tarihleri arasında Ankara Atatürk Kültür Merkezinde gerçekleştirilen “Bartın Tanıtım Günleri”nde stant açtı

GÜNCEL
ORMAN VE SU İŞLERİ BAKAN YARDIMCISI HARUN TÜFEKÇİ KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKINI ZİYARET ETTİ

Orman ve Su İşleri Bakan Yardımcısı Harun TÜFEKÇİ bir dizi inceleme ve ziyaretlerde bulunmak üzere Bartın’a geldi.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARINDA KIŞ

Küre Dağları Milli Parkı  yaşadığımız kış aylarında büyüleyici güzellikler sergiliyor.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI ATLAS DERGİSİNDE

Küre Dağları Milli Parkı Ülkemizin en çok okunan doğa ve macera dergisi olan Atlas Dergisinin ocak sayısında geniş olarak yer aldı.

GÜNCEL
YEMLEME ÇALIŞMASI YAPILDI

Milli Park Müdürlüğümüz koordinesince  Bartın İli’nde yemleme çalışması yapıldı.

GÜNCEL
MİLLİ PARKIMIZ YEREL BASINDA

Küre Dağları Milli Parkı Bartın’ın en çok okunan gazetelerinden Bartın Halk Gazetesi ve VEB sitesinde özel haber olarak yayımlandı.

GÜNCEL
BİLGİLENDİRME YÖNLENDİRME VE İKAZ LEVHA YERLEŞTİRME ÇALIŞMALARIMIZ DEVAM EDİYOR

Milli Park Müdürlüğü' müzce Milli Parka gelen ziyaretçilere, gerekli yönlendirmenin ve bilgilendirmenin yapılabilmesi için yönlendirme ve ikaz levha yerleştirme çalışmalarımız devam ediyor.

GÜNCEL
KANYONLAR MİLLİ PARKI

Milli Park Müdürlüğü’müzce Milli Park’ımızın korunması, yönetimi,geliştirilmesi ve kaynaklarının sürdürülebilir kullanımına yönelik çalışmalarımız sürekli devam etmektedir.

GÜNCEL
TRT HABER ULUKAYA ŞELALESİ NDE ÇEKİM YAPTI

Küre Dağları Milli Parkı Tampon bölgede yer alan Bartın İli Ulus İlçesi nde bulunan Ulukaya Şelalesi'nde TRT Haber ekibi çekim yaptı.

GÜNCEL
GÜRDEK KAYALIKLARINDA İNCELEME

Milli Park Müdürü Ahat DELİORMAN bu tür çalışmalara devam edilecektir dedi.

GÜNCEL
TUR GÜZERGAH PROJELENDİRME ÇALIŞMALARI DEVAM EDİYOR

Küre Dağları Milli Park ında , Milli Park alanının daha iyi algılanması, kaynak değerlerinin korunarak tanıtılması ve motorlu ve motorsuz gezi parkurlarının geliştirilmesi için  tur güzergahları belirlenmiştir.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARINDA SONBAHAR

Küre Dağları Milli Parkı  yaşadığımız son bahar aylarında büyüleyici sarı- kızıl renklere büründü.

GÜNCEL
ARMUTLU ÇAYIRINDA SAHA ÇALIŞMASI

Küre Dağları Milli Parkı Sürdürülebilir Kullanım Bölgesi içerisinde yer alan Armutlu Çayırı Günübirlik kullanım Alanı projelendirme çalışmaları Müdürlüğümüzce devam ediyor.

GÜNCEL
BOYNUZLU ENGEREK YILANI GÖRÜNTÜLENDİ

Küre Dağları Milli Parkı fauna listesinde yer alan Boynuzlu Engerek (Vipera ammodytes) yılanı, yaban hayatı teknikerimiz Yusuf ARDIÇ  tarafından görüntülendi.

GÜNCEL
HORMA KANYONU ZİYARETÇİLERE KAPATILDI

Milli Park Müdürlüğümüzce 20.10.2015 tarihi itibarı ile kanyon içerisinde özellikle taş-kaya düşmesi ve sel sebebiyle bozulan yürüyüş platformunun ziyaretçiler için tehlike arz ettiğinden geçici olarak ziyaretçilere kapatılmıştır.

GÜNCEL
3 BARTIN BİSİKLET FESTİVALİ TAMAMLANDI

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulübü Derneği, Ulus Belediyesi ve Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü organizasyonunda 22-25 Ekim 2015 tarihleri arasında gerçekleşen Festivale Türkiye’nin farklı illerinden 200 bisikletli katıldı.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI NDAKİ KÖYLERİN EKOTURİZM POTANSİYELİ KİTAPLAŞTIRILD

Bartın Üniversitesi Orman Fakültesi ve Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü ortaklığıyla gerçekleştirilen ve BAKKA tarafından desteklenen “Küre Dağları Milli Parkı Bartın Bölümü’nde Ekoturizm Potansiyeli Belirlendi.

GÜNCEL
3 BARTIN BİSİKLET FESTİVALİ KAYITLARI BAŞLADI

Bartın Pedaldaşlar Bisiklet Kulubü Derneği tarafından, 23-25 Ağustos 2013 ve 29-31 Ağustos 2014 tarihlerinde düzenlendi.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI YABAN HAYATI İZLEME ÇALIŞMALARI BAŞLADI

“Küre Dağları Milli Parkının Fauna Çeşitliliğinin Arşivlenmesi Projesi” kapsamında Küre Dağları Milli Parkın da yaban hayatı izleme çalışmaları başladı.

GÜNCEL
GELENEKSEL EL SANATLARI DERNEĞİNE ZİYARET

Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü’nce 25.03.2015 tarihinde Bartın Geleneksel El Sanatları Derneğine ziyaret gerçekleştirildi.

GÜNCEL
MART SEMİNERLERİ TAMAMLANDI

Küre Dağları Milli Parkı Bartın Bölümü'nde Ekoturizm Potansiyeli Belirlenerek Köy Tasarım Rehberlerinin Üretilmesi" Projesi’nin Mart ayı seminerleri başarıyla gerçekleştirildi.

GÜNCEL
KÖY TASARIM REHBERLERİ SEMİNERLERİ BAŞLIYOR

Proje kapsamında köy tasarım rehberleri seminerleri Şubat ve Mart döneminde farklı kurum, kuruluş ve temsilcilerle milli parkın farklı bölgelerinde ve yerleşim merkezlerinde gerçekleşecek.

GÜNCEL
KÖY TASARIM REHBERLERİNİN ÜRETİLMESİ PROJE EKİBİ BARTIN VALİSİNİ ZİYARET ETTİ

Küre Dağları Milli Parkı Bartın Bölümü’nde Ekoturizm Potansiyeli belirlenerek Köy Tasarım Rehberlerinin Üretilmesi projesi kapsamında, Vali Seyfettin Azizoğlu'nu makamında ziyaret etti.

GÜNCEL
ULUKAYA KANYONU NDA DOĞA YÜRÜYÜŞÜ

01.02.2015 Pazar günü Bartın İli Sağlık Kurum ve Kuruluş çalışanlarına yönelik olarak Bartın İli ulus İlçesi Ulukaya Kanyonunda doğa yürüyüşü programı gerçekleştirilmiştir.

GÜNCEL
ÖĞRETMENLERİMİZE KÜRE DAĞLARI ANKETİ

26.12.2014 tarihinde İlimiz Şehit Gürdal Çakır Ortaokulunda öğretmen ve öğrencilerimize biyolojik çeşitlilik ve biyokaçakçılık konularında bilgilendirme yapıldı.

GÜNCEL
ÖĞRENCİLER KÜRE DAĞLARININ SONBAHAR RENKLERİYLE BULUŞTU

İlimizde biyolojik çeşitlilik ve biyo kaçakçılık konularında ilköğretim okullarında Bartın Orman ve Su işleri Şube Müdürlüğü ve Küre Dağları Milli Park Müdürlüğünce eğitimler devam etmektedir.

GÜNCEL
10 BARTIN ULUKAYA UMKE BÖLGE EĞİTİM VE TATBİKAT KAMPI

“10. Bartın Ulukaya UMKE Bölge Eğitim ve Tatbikat Kampı” na Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü ev Sahipliği Yaptı.

GÜNCEL
ÖĞRETMENLERİMİZ VE ÖĞRENCİLERİMİZ BİLGİLENDİRİLDİ

Biyolojik çeşitlilik ve Biyo Kaçakçılıkla İlgili Öğretmenlerimiz ve Öğrencilerimiz Bilgilendirildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı eğitim faaliyetleri çerçevesinde, Biyolojik çeşitlilik ve biyo kaçakçılık ile ilgili okullarımızda eğitimler devam etmektedir.

GÜNCEL
KÖY TASARIM REHBERLERİNİN ÜRETİLMESİ PROJESİ HAYATA GEÇİYOR

Küre Dağları Bartın Bölümü'nde “Ekoturizm Potansiyeli Belirlenerek Köy Tasarım Rehberlerinin Üretilmesi” projesi hayata geçiyor.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARINDA SONBAHAR FOTOĞRAF VE KÜLTÜR GEZİSİ ETKİNLİĞİ

Doğa Fotoğrafçısı Ali İhsan GÖKÇEN’in söyleşisinden önce konuşma yapan Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahat DELİORMAN, Küre Dağlarının görülmesi gereken yerlerden biri olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti.

GÜNCEL
BARTIN DA DOĞA TURİZMİ MASAYA YATIRILDI

Küre Dağları Milli Parkı Bartın Bölümü’nde Ekoturizm Potonsiyeli belirlenerek Köy Tasarım Rehberlerin Üretilmesi Prejesi kapsamında Doğa Temelli Sürdürülebilir Bartın için Projeler konulu seminer 30 Eylül Salı günü gerçekleşti.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI BARTIN'DA BULUNAN ÖĞRETMENLERİMİZE TANITILDI

Çevre Konulu Eğitimlerin Eğitimi programında öğretmenlerimiz Ekoloji, Biyolojik çeşitlilikleri konularının yanı sıra Küre Dağları Milli Parkının tanıtımı yapılmıştır. Sunumlar Küre Dağları Milli Park Mühendisi Yemilhan ATILGAN tarafından gerçekleştirilmiş

GÜNCEL
MACERA SPORLARI FESTİVALİ NDE KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI NDA KANYON GEÇİŞLERİ YAPILDI

Küre Dağları Milli Parkı'nda Kanyon Geçişleri Yapıldı.

GÜNCEL
PROJE İÇİN İMZALAR ATILDI

Küre Dağları Milli Parkı Bartın Bölümünde Ekoturizm Potansiyeli belirlenerek Köy Tasarım Rehberlerinin Üretilmesi adlı projenin sözleşmesi imzalandı.

GÜNCEL
ŞANSLI ÇİFT KÜRE DAĞLARI NDA

30 Ocak – 2 Şubat 2014 tarihleri arasında, 18. Kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı (EMITT) ‘ na Bölge Müdürlüğümüzü temsilen Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü olarak katılım sağlandı.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLLİPARK MÜDÜRLÜĞÜ DOĞU AKDENİZ ULUSLARARASI TURİZM FUARI NDA

18. Kez düzenlenen Doğu Akdeniz Uluslararası Turizm Fuarı (EMITT) ‘na Bölge Müdürlüğümüzü temsilen Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü olarak Bartın standında katılım sağlandı.

GÜNCEL
BARTIN VALİSİ SAYIN ALİ ÇINAR KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKINDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Sayın Valimiz Ali ÇINAR, beraberindeki heyet ile birlikte Ulus İlçesi Abdipaşa Beldesi Ulupınar Köyü Buğurlar Mahallesinde bulunan ve Cenevizlilerden kalma 7 ocaklı değirmende incelemelerde bulundu.

GÜNCEL
YABAN HAYVANLARINI TARIM ARAZİLERİNDEN UZAK TUTARAK KORUNMASI PROJESİ

Yaban Hayvanlarını Tarım Arazilerinden Uzak Tutarak Korunması Projesi kapsamında yapılan elektrikli şoklu sistem ile tarım alanlarıyla birlikte yaban hayvanları da korunmuş oluyor.

GÜNCEL
VALLA KANYONUNDA KAYBOLAN KİŞİ BULUNDU

Valla Kanyonu’na 5 temmuz 2013 Cuma günü saat 16:30 sularında gezmek için gelen dört kişilik arkadaş grubu yanlarına alan kılavuzu almadan kanyona izinsiz giriş yaptı.

GÜNCEL
KDMP DE ALAN KILAVUZLUĞU UYGULAMASI BAŞLADI

Bartın ve Kastamonu sınırları içindeki toplam 37 bin hektar alanı kapsayan, eşsiz güzellikte yüksek peyzaj değerlerine sahip olan ve Türkiye'nin ilk Korunan Alanlar Ağı Parkları (PAN Parks)

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLİ PARKI UZUN DEVRELİ GELİŞME PLANI ONAYLANDI

UZUN DEVRELİ GELİŞME PLANI ONAYLANDI

GÜNCEL
KDMP ALAN KILAVUZLUĞU EĞİTİMLERİ TAMAMLANDI!

Konularında uzman akademisyenler, uzmanlar ve Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürlüğü personeli tarafından katılımcılarla paylaşılan bu bilgiler pratik uygulamalar ile desteklendi.

GÜNCEL
KDMP ALAN KILAVUZLUĞU EĞİTİMLERİ BAŞLADI

Bartın ve Kastamonu sınırları içindeki toplam 37 bin hektar alanı kapsayan Küre Dağları Milli Parkı'nda gelen yerli ve yabancı ziyaretçilere, yöreyi bilen alan kılavuzları rehberlik yapacak.

GÜNCEL
ORMANCILIK ÇALIŞMALARIMIZ AVRUPA VE ASYA ÖRNEKLERİ ARASINDA

Küre Dağları Milli Parkı uluslararası yayınlarda örnek olarak anlatılmaya devam ediyor.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI PAN PARKS SERTİFİKASINI TÖRENLE ALDI

Orman Koruma Alanları Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi nin kapanış toplantısı 8 Ekim’de Ankara’da yapıldı.

GÜNCEL
Küresel Çevre Fonu GEF destekli Orman Koruma Alanları Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi tamamlandı

Küresel Çevre Fonu (GEF) destekli “Orman Koruma Alanları Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi” tamamlandı.

GÜNCEL
DAVETLİSİNİZ

Projenin kapanışı münasebetiyle gerçekleştirilecek olan sempozyum 8 Ekim 2012 tarihinde Ankara Hilton Otel’de saat 10.00’da Küre Dağları Milli Parkı tanıtım belgesellerinin gösterimleri ile başlayacaktır.

GÜNCEL
KÜRE DAĞLARI MİLLİ PARKI PAN PARKS SERTİFİKASINI FİNLANDİYA DA ALDI

11. Avrupa Yabanıl Günleri Konferansı’nda Türkiye’nin ilk, Avrupa’nın 13. PAN Parkı olmaya hak kazanan Küre Dağları Milli Parkı’na sertifikası teslim edildi.