TÜRKİYE NİN MİLLİ PARKLARI FOTOĞRAF SERGİSİ KASTAMONU VE BARTIN’DA AÇILDI

2011 Uluslararası Orman Yılı Kutlamaları çerçevesinde “Orman Koruma Alanları Yönetiminin Güçlendirilmesi Projesi” kapsamında hazırlanan “Türkiye’nin Milli Parkları Fotoğraf Sergisi” Kastamonu ve Bartın İl Çevre ve Orman Müdürlükleri koordinasyonunda açıldı.
Bartın ve Kastamonu illerinde 23 Mayıs – 5 Haziran tarihleri arasında açılan fotoğraf sergilerinin süresinin yoğun ilgi nedeniyle uzatılması planlanıyor. Kastamonu’da Barutçuoğlu Alışveriş Merkezi’nde, Bartın’da ise Cumhuriyet Meydanı ve Amasra Belediye Meydanı’nda görülebilecek fotoğraf sergileri Türkiye’de bulunan 41 milli parkın tanıtımı amaçlıyor.
Aykut İnce, Hakan Baykal, Mustafa Demirbaş, Vedat Atasoy, Oğuz Kurdoğlu, Akın Gedik, İlker Yiğit, Cihad Öztürk, Selim Erdoğan, Nergiz Belen, Osman Yöntem, Nejat Ertekin, Murat Delibaş, Yıldıray Lise, Bursa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Çorum İl Çevre ve Orman Müdürlüğü, Manisa İl Çevre ve Orman Müdürlüğü fotoğraflarının poster olarak tasarımlarından oluşan sergide Dr. Murat Ataol’un hazırladığı haritalar ile milli parkların dikkat çeken özellikleri tanıtılıyor.