HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ

KÜRE DAĞLARINDA SONBAHAR FOTOĞRAF VE KÜLTÜR GEZİSİ ETKİNLİĞİ

Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü'nün Organizasyonu İle “Küre Dağlarında Sonbahar Fotoğraf Ve Kültür Gezisi” Etkinliği Düzenlendi Küre Dağları Milli Park Müdürlüğünce organize edilen, Türkiye’nin en önemli doğa fotoğrafçılarından Ali İhsan GÖKÇEN’in rehberliğinde çeşitli illerden gelen 200’e yakın doğa fotoğrafçıların katılımıyla “Küre Dağlarında Sonbahar Fotoğraf ve Kültür Gezisi” düzenlendi. Fotoğraf ve Kültür Gezisinin birinci günü Küre Dağları'nın Bartın bölümünde kalan Merkez İlçeye bağlı Söğütlü, Gürdek Kayası, Ören Vadisi ile Ulus İlçesi'nde yer alan Yukarıdere, Kerpiçli ve Kozanlı Köylerinde; ikinci günü ise Kastamonu bölümünü kapsayan Bartın-Pınarbaşı yolu üzerinde bulunan Asar Camii Türbesi, Kartalkaya, Ilıca Şelalesindeki belli noktalarda manzara ve köy evleri fotoğraf çekimi yapıldı. Etkinlik kapsamında Grand Astra Otel'de, Türkiye Fotoğraf Sanatı Federasyonu kurucu Yönetim Kurulu üyesi ve Doğa Fotoğrafçıları Grubunun kurucusu olan, Ulusal ve uluslararası fotoğraf yarışmalarında birçok fotoğraf ödülü bulunan, "Doğa Fotoğrafı Semineri" eğitmeni Ali İhsan GÖKÇEN tarafından fotoğraflar eşliğinde söyleşi yapıldı.
Doğa Fotoğrafçısı Ali İhsan GÖKÇEN’in söyleşisinden önce konuşma yapan Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahat DELİORMAN, Küre Dağlarının görülmesi gereken yerlerden biri olduğunu belirtti ve sözlerine şöyle devam etti. “2000 yılında milli park olan Küre Dağları gibi özel bir yerde Milli Park personeli olarak 3 yıldır hizmet veriyoruz.
Küre Dağları anlatılmaz, yaşanır. Ölmeden önce görülmesi gereken 1001 yerden birisi bence. Bu vesileyle bugün kısa süreli de olsa bir birliktelik yaşadık. Bu birlikteliğe vesile olan, bizlere katkılarını sunan siz katılımcılara, diğer illerden gelen başta Ali İhsan GÖKÇEN hocam olmak üzere Ülker grubu, Tofaş grubu, Lotus grubuna ve Kayseri’den gelen arkadaşlarımıza sonbahar mevsiminde gerçekleştirdiğimiz etkinliğe desteklerinden dolayı teşekkür ediyorum. Biz bu etkinliği “4 Mevsim Küre Dağları” adı altında Küre Dağları Milli Park Müdürlüğümüzce yapmayı planlıyoruz.” dedi. Küre Dağları Milli Parkı Müdürü Ahat DELİORMAN’ın yaptığı konuşmanın ardından, doğa fotoğrafçısı Ali İhsan GÖKÇEN’in söyleşisine geçildi. Söyleşi sonunda açıklama yapan Ali İhsan GÖKÇEN, Küre Dağları’nın korunması gereken bir coğrafya olduğunu belirterek, “Küre Dağları korunması gereken bir coğrafya. Böyle güzel bir coğrafyayı herkesin görmesi lazım. Burası Türkiye’de yaşayan her insanın, her seviyedeki insanın, ailesiyle gezmesi ve görmesi gereken yerlerden biri olduğunu düşünüyorum. Çektiğimiz fotoğrafların görsellik açıdan güzel olanları Küre Dağları Milli Parkı Müdürlüğü ile paylaşmayı düşünüyoruz. Bize evimizde gibi hissettiren Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahat DELİORMAN, Orman Mühendisi Serpil TEKEBAŞ ,personeline ve Bartınlılara teşekkür ederim.