Küre Dağları Milli Parkı Sınırları İçerisinde Yer Alan Kastamonu nun Pınarbaşı İlçesi nde Turizm Tanıtım Bürosu açıldı

Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10.Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Parkı sınırları içerisinde yer alan Kastamonu’ nun Pınarbaşı ilçesinde ‘Turizm Tanıtım Bürosu’ açıldı.

Açılışa, Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz, Pınarbaşı Kaymakamı Ahmet Gökcecik, 26’ ncı Dönem Kastamonu Milletvekili Murat Demir, Pınarbaşı Belediye Başkanı Şenol Yaşar, DKMP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Bölge Müdür Yardımcıları Selim Yalçınkaya, Melikunnas Özkaya, Milli Park Şube Müdürü Erol Büyükdoğan, İdari Mali İşler Şube Müdürü Mustafa Demirol, Planlama ve Koordinasyon Şube Müdürü Rıfat Erdal, Küre Dağları Milli Park Müdürü Ali Bozkurt, Bölge Müdürlüğü personeli, kamu kurum ve kuruluşları, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ile vatandaşlar katıldı.

Turizm Tanıtım Bürosunun açılış konuşmasını gerçekleştiren Vali Sayın Yaşar Karadeniz, “Pınarbaşı'na son birkaç yıldır yapılan hizmetleri sizler çok iyi görüyorsunuz. Bu nihai hedef değil. Hedef burayı tüm turizm unsurlarıyla Türkiye'nin ve hatta dünyanın birçok ülkesinde tanınır bilinir yapmak. Bir başka hedef, buraya gelen misafirleri en az 1 gece ağırlamasını sağlamak olmalıdır. Bir başka hedef, Kastamonu'ya gelen turistlerin Kastamonu'da ortalama konaklamasını iki gün üzerine hatta üçlere çıkarmak lazım. Bu Kastamonu'nun ilçelerinin de merkez gibi gelişmesini sağlamakla olacak.”

rdından DMKP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Vali Sayın Yaşar Karadeniz’ e Küre Dağları Milli Parkı Horma Kanyo’nun Tablosunu takdim etti.