HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ

KASTAMONU VALİSİ SAYIN YAŞAR KARADENİZ HORMA KANYONU YÜRÜYÜŞ YOLUNDA İNCELEMELERDE BULUNDU

Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Horma Kanyonu yürüyüş yolunda incelemelerde bulundu.

Vali Sayın Yaşar Karadeniz’ in incelemelerinde Pınarbaşı Kaymakamı Nebi Çanga, DKMP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Bölge Müdür Yardımcısı Melikunnas Özkaya, Milli Park Şube Müdürü Erol Büyükdoğan ile Küre Dağları Milli Park Müdürü Ali Bozkurt hazır bulundu. 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Vali Sayın Yaşar Karadeniz’e yürüyüş yolu çalışmaları ile alakalı bilgiler aktardı.

Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz Horma Kanyonu Yürüyüş Yolu Projesi hakkında şunları dile getirdi:

‘Artık son aşamasına gelmiş durumda birkaç ay sonra inşallah burası bitecek ve bu yılsonuna doğru açılışını yapacağız. Hem yapılan işi inceliyoruz hem de kanyonun içini gezmiş oluyoruz. Bu bakımdan bizim için yapılması gereken düzeltmelere de bakıyoruz. İnşallah bölge turizmi açısından önemli bir yatırımın olacağını düşünüyorum. Küre Dağları Milli Parkı Tabiat Turizmi, Eko Turizm ve Ekstrem Sporları yönünden oldukça önem arz ediyor Küre Dağları Milli Parkı’ nı öne çıkaran özelliklerden birisi de Horma Kanyonu, Çatak Kanyonu ve Türkiye’nin en büyük kanyonu olan Valla Kanyonu’ na sahip olması, işte bu kanyonları turizme açmak kaydıyla Doğa Koruma ve Milli Parklar 10. Bölge Müdürlüğümüzce burada yürütülen çalışmalar var, bu çalışmalardan birisi de içinde bulunduğumuz Horma Kanyonu’ ndaki yürüyüş yolu. Tabi ki kanyonlar belki ekstrem spor severler için cazip değil ama artık normal vatandaşlarımızda ekstrem sporları yapmayan vatandaşlarımızda kanyonların içini merak ediyorlar, burada bu yürüyüş yolu yapılarak o vatandaşlarımızın da rahatlıkla gezebilecekleri bir güzergâh oluşmuş durumda. Bu yol Doğa Koruma Milli Parklar Müdürlüğü ile İl Özel İdaresi’nin ortaklaşa yürütmüş olduğu bir çalışma inşallah birkaç ay içerisinde tamamı bitmiş olacak ve Horma Kanyonu’nun başlangıcı ile Ilıca Şelalesi, 3 km uzaklıkta kanyon yürüyüş yolu ile bir birine bağlantılı olacak.’