HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ

DÜNYANIN EN DERİN İKİNCİ KANYONU VALLA KANYONU'NA 720 METRE YÜKSEKLİKTE İNŞA EDİLEN KERTE SEYİR TERASI HİZMETE ALINDI

Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu'na Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Park Müdürlüğünce 720 metre yükseklikte inşa edilen Kerte Seyir Terası hizmete alındı.

Valla Kanyonu'nun Kerte köyü yakınlarındaki Bakacak mevkiinde 720 m yükseklikte inşa edilen seyir terasının açılış törenine, Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Metin Çelik, Kastamonu 26. Dönem Milletvekili Murat Demir, İl jandarma Komutanı Albay Metin Özbek, Pınarbaşı Kaymakamı Nebi Çanga, Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, DKMP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit,  Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, DKMP 10. Bölge Müdür Yardımcısı Melikunnas Özkaya, Milli Park Şube Müdürü Erol Büyükdoğan, Küre Dağları Milli Park Müdürü Ali Bozkurt, Bartın İl Şube Müdürü Ahat Deliorman, ilgili personel, protokol üyeleri, STK’ lar, basın mensupları ile vatandaşlar iştirak ettiler. 

Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz, açılış töreninde yaptığı konuşmalarında Kastamonu'nun her yerinin ayrı bir güzelliğinin var olduğuna işaret etti. Bu güzelliklerin tanıtımındaki eksiklikler ve ulaşım sorunu nedeni ile bölgedeki turizmin gelişmediğini ifade eden Vali Sayın Yaşar Karadeniz, "Bu dezavantajımızı avantaja çevirme şansımız var. Bu da turizmin gelişmiş olduğu yerlerdeki yanlışlıkları görüp ona göre tedbir alma şansımızın olmasıdır." dedi.

DKMP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit açılış töreninde yapmış olduğu konuşmasında,  turizm yatırımı yaparken koruma, kullanma dengesi ve tabiatı tahrip etmemeye özen gösterilmesi gerektiği, projenin üç ay gibi kısa sürede tamamlandığını belirtti. Günün anısına Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz’e Valla Kanyonu tablosu hediye etti. 

Kerte Köyü Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneğince Bölge Müdürü Hasan Başyiğit’ e, bölgeye böyle önemli bir eser kazandırdıkları için teşekkür plaketi takdim edildi.