HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ
HABER GALERİ

BAKANIMIZ PROF DR SAYIN VEYSEL EROĞLU BARTIN DA BAZI ZİYARETLERDE BULUNDULAR

Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu beraberlerindeki heyetle 24 Kasım Cuma günü Bartın’ da bazı ziyaretlerde bulundular. Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, birtakım ziyaret, açılış ile ‘Prof. Dr. Nevzat Kor’a Saygı Merasimi’ ne katılmak maksadıyla Bartın’ a geldiler. Bartın ziyaretleri kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’ ndeki defneyaprağı fabrikasının açılışına katılan Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada yapmış oldukları konuşmalarında, ülkede sağlığa faydalı tıbbi ve aromatik bitkilerin üretilmesi ile ihracatına büyük önem verdiklerini söylediler. Dünyada bu konuda 115 milyar dolarlık bir pazar olduğunu belirten Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, şöyle konuştular:
Tıbbi ve aromatik bitkilerle ilgili bir merkez kurduklarını vurgulayan Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, "Bu merkez vasıtasıyla bitkileri inceliyoruz. Hatta Sağlık Bakanlığı ve Gıda Tarım ve Hayvancılık Bakanlığı ile bir çalışma grubu oluşturduk. İnşallah bu konuda çok daha güzel çalışmalar yapacağız. Dünya artık kimyasal ilaçlardan bu şekilde tıbbi bitkilere doğru bir yönelme ihtiyacı hissetti çünkü sağlık burada, her şey burada." diye konuştular.
Defne yaprağının şifa olduğunu ve bunu değerlendiremediklerini ifade eden Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, solunum yolu hastalıklarına, yaralara iyi geldiğini kaydetti. 
Konuşmanın ardından açılış kurdelesini kesen Orman ve Su İşleri Bakanınımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, daha sonra fabrikayı gezerek bilgi aldılar.
Daha sonra Bartın Valisi Nusret Dirim'i makamında ziyaret eden Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, burada yaptığı konuşmada, daha önceki ziyaretlerinde verdiği 68 müjdenin 44'ünün tamamlandığını, 24'ünün ise devam ettiğini söylediler. 
Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, bir gazetecinin, Bartın'ın Güzelcehisar sahilinde lav sütunlarının turizme kazandırılması maksadıyla uygulanan yürüyüş yoluna ilişkin sorusuna, "Yürüyüş yolu koruma alanı dışında biliyorsunuz, biz orayı tabiat alanı ilan ettik. Yürüyüş yolunun üzeri tamamen ahşapla kaplanacak. Yürüyüş yolu ulaşım için şart. İmar planına uygun. Turizm açısından bu şarttır. Bunlar bütün dünyada yapılıyor. Avrupa'da, Amerika'da turistlerin gelip rahatça yürüyeceği yerler var. Ben inceledim, usulüne uygun yapılmış. Biz burayı korumakla kalmayacağız, bütün dünyaya tanıtacağız." yanıtını verdiler. 
"Okullar Hayat Bulsun Projesi" kapsamında Hayime Ana Anadolu Meslek ve Teknik Lisesi'nde ağaç dikme törenine de katılan Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, burada öğrencileri selamladılar, okul bahçesine diktiği çam fidanına can suyu verdiler.
Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, ardından Bartın Üniversitesince Bartın Kültür Merkezi’ nde düzenlenen Bilime ve İnsanlığa Adanmış Hayatlar Ödül Töreni’ ne iştirak ettiler. Bartın Üniversitesince bu yıl ilki gerçekleştirilen törenle, Bilime ve İnsanlığa Adanmış Hayatlar Ödülü, Prof. Dr. Nevzat Kor’a öğrencisi Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu tarafından verildi. Ödül töreninin ardından DKPM Bartın İl Şube Müdürlüğü ile Küre Dağları Milli Park Müdürlüğünce açılan standı ziyaret eden Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, burada vatandaşlara sokak hayvanları için mama ve su kabı dağıttılar. Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu programlarının ardından Bartın’ dan ayrıldılar.