0378 227 18 44
  • tr_flag
  • tr_flag

Hakkımızda

Karadeniz Bölgesi’nin batısında, Küre Dağları üzerinde yerleşik Milli Park, tamamen bir plato karakteri taşır. Küre Dağları Milli Parkı’nın kapladığı alanın yüzölçümü 37.753 hektara, çevresindeki tampon bölge ise 134.366 hektara denk düşer. Yakın çevresinde süregelen yaşam, Milli Park sınırları içerisine yayılmamış ve milli park içerisinde hiçbir yerleşim kurulmamıştır. Yani, doğu-batı doğrultusunda uzanan Milli Park, yakın çevresi için fiziksel ve sosyal anlamda bir eşik niteliğindedir.

Devamını Oku
Belgeseller
Bizden Haberler
Gençlik ve Spor Bakanlığınca başlatılan Ailemle Öğreniyorum Projesi kapsamında gerçekleştirilen ‘Sağlıklı Yaşam Yürüyüşü’ Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Parkı’ nda Park Müdürlüğünün ev sahipliğinde gerçekleştirildi.
19-11-2018
Devamını Oku
Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdür Yardımcımız Sayın Osman Demirel 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Parkı’ nda incelemelerde bulundu.
29-08-2018
Devamını Oku
Malazgirt Zaferinin 947. yıl dönümünü kutluyor, Anadolu’yu bizlere yurt eden şanlı ecdadımızı hürmet ve şükranla yâd ediyoruz.
26-08-2018
Devamını Oku
Kastamonu'nun Pınarbaşı ilçesinde bulunan dünyanın en derin ikinci kanyonu olarak gösterilen Valla Kanyonu'na Tarım ve Orman Bakanlığı 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Park Müdürlüğünce 720 metre yükseklikte inşa edilen Kerte Seyir Terası hizmete alındı. Valla Kanyonu'nun Kerte köyü yakınlarındaki Bakacak mevkiinde 720 m yükseklikte inşa edilen seyir terasının açılış törenine, Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz, Kastamonu Milletvekili ve Anayasa Komisyonu Üyesi Metin Çelik, Kastamonu 26. Dönem Milletvekili Murat Demir, İl jandarma Komutanı Albay Metin Özbek, Pınarbaşı Kaymakamı Nebi Çanga, Belediye Başkanı Mehmet Yılmaz, Şenpazar Belediye Başkanı Cem Çınar, DKMP 10. Bölge Müdürü Hasan Başyiğit, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hayati Özgür, DKMP 10. Bölge Müdür Yardımcısı Melikunnas Özkaya, Milli Park Şube Müdürü Erol Büyükdoğan, Küre Dağları Milli Park Müdürü Ali Bozkurt, Bartın İl Şube Müdürü Ahat Deliorman, ilgili personel, protokol üyeleri, STK’ lar, basın mensupları ile vatandaşlar iştirak ettiler.
13-08-2018
Devamını Oku
Kastamonu Valisi Sayın Yaşar Karadeniz, Tarım ve Orman Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Park Müdürlüğü Horma Kanyonu yürüyüş yolunda incelemelerde bulundu.
13-08-2018
Devamını Oku
Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu beraberlerindeki heyetle 24 Kasım Cuma günü Bartın’ da bazı ziyaretlerde bulundular. Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, birtakım ziyaret, açılış ile ‘Prof. Dr. Nevzat Kor’a Saygı Merasimi’ ne katılmak maksadıyla Bartın’ a geldiler. Bartın ziyaretleri kapsamında Organize Sanayi Bölgesi’ ndeki defneyaprağı fabrikasının açılışına katılan Bakanımız Sayın Prof. Dr. Veysel Eroğlu burada yapmış oldukları konuşmalarında, ülkede sağlığa faydalı tıbbi ve aromatik bitkilerin üretilmesi ile ihracatına büyük önem verdiklerini söylediler. Dünyada bu konuda 115 milyar dolarlık bir pazar olduğunu belirten Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, şöyle konuştular:
28-11-2017
Devamını Oku
12-15 Ekim 2017/Ulus
07-10-2017
Devamını Oku
Orman ve Su İşleri Bakanlığınca Küre Dağları Milli Parkı'nda Kafkas Burunlu Engereği tespit edildi. Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar (DKMP) Genel Müdürlüğünce, Küre Dağları Milli Parkı'nda Kafkas Burunlu Engereği tespit edildi.
07-10-2017
Devamını Oku
Orman ve Su İşleri Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu beraberindeki heyetle 12 Ağustos Cumartesi günü 116 milyon lira yatırım bedelli 15 tesisin toplu temel atma merasimi için Bartın’ a iştirak ettiler. Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu, Bartın’ da Güzelcehisar Bazalt Sütunları’ nı ülkemizin 112’ nci tabiat anıtı olarak ilan ettiler.
15-08-2017
Devamını Oku
Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar Genel Müdürümüz Sayın Nurettin Taş, Bakanımız Prof. Dr. Sayın Veysel Eroğlu’nun 12 Ağustos Cumartesi günü gerçekleştirdiği Bartın programlarına iştirak ettiler.
15-08-2017
Devamını Oku
Kastamonu’ nun Azdavay ilçesinde yöre halkının baygın halde bulduğu yavru karaca Orman ve Su İşleri Bakanlığı Doğa Koruma ve Milli Parklar(DKMP) 10. Bölge Müdürlüğü Küre Dağları Milli Park Müdürlüğünce koruma altına alındı.
20-06-2017
Devamını Oku
Açılış törenine Bartın Valisi Sayın Nusret DİRİM, AK Parti Bartın Milletvekili Yılmaz TUNÇ, Bartın Belediye Başkanı Cemal AKIN, Orman ve Su İşleri Bakanlığı 10.Bölge Müdürümüz Hasan BAŞYİĞİT, Zonguldak Orman Bölge Müdürü Ahmet Sırrı BEŞEL, Kastamonu Orman Bölge Müdürü Hüseyin DİNÇER, Küre Dağları Milli Park Müdürü Ahat DELİORMAN, İl Emniyet Müdürü İsa AYDOĞDU, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim KAYIŞ, İl Genel Meclis Başkanı Kenan DURSUN, AK Parti Bartın İl Başkanı Hüseyin MANAV, Sivil Toplum Kuruluşları, Muhtarlar, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Meclis Üyeleri, İl müdürleri ve vatandaşlar katıldı.
14-04-2017
Devamını Oku
Foto Galeri
NECATİ TUNCER
Sinan GÜLBİN VALLA KANYONU
Yemilhan ATILGAN - AŞAĞI ÇAMLI ULUS
YABANİ HAYAT - YABAN KEDESİ
Yemilhan ATILGAN - ULUS BÖLGESİ
METİN KILINÇ
DİLEK ALTAY
Yemilhan ATILGAN - ULUKAYA KANYONU
METİN KILINÇ
Yemilhan ATILGAN - MURAT PAŞA KÖYÜ
Yusuf ARDIC
Sinan GÜLBİN VALLA KANYONU
Sinan GÜLBİN VALLA KANYONU
Sinan GÜLBİN VALLA KANYONU
Sinan GÜLBİN VALLA KANYONU
Yusuf ARDIC Zoni Yaylası
DİLEK ALTAY
Yusuf ARDIC Zoni Yaylası
Fidan SÖNMEZ Küre Dağları
Sinan GÜLBİN VALLA KANYONU